POUTNÍ
CESTA
HÁJEK
4. 1. 2015
Tabule na poutní cestu
Zahájení stavby

Po celý rok 2014 jsme usilovali o povolení postavit na poutní cestě sedm informačních tabulí. Zatím se nám podařilo umístit pouze jednu.

Tabule jsou již vyrobené a čekají pouze na postavení. Protože k jejich umístění je potřeba dostat povolení v rámci územního řízení, obíháme v současné době jednotlivé subjekty a sbíráme potřebná razítka. Nejblíže realizaci jsme zatím u MČ Praha 17 - Řepy, kde nám z potřebných 35 razítek chybí pouhé dvě. Předpokládáme, že do záhájení poutní sezony budou tabule na svém místě.

Všem, kteří naši činnost finančně podpořili, velice děkujeme.

31. 12. 2014
PF 2015
Na viděnou na poutní cestě

Všem příznivcům poutní cesty do Hájku přejeme rok plný sil, radosti a štěstí. Klidné cesty a šťastné návraty!

Děkujeme Vám za Vaši podporu v roce 2014 a těšíme se na setkání na některé z našich příštích akcí.

11. 12. 2014
Kaple č. XVIII.
odvoz kamenných prvků

Těsně před koncem roku, v průběhu prosince 2014, se nám podařilo zajistit uložení kamenných prvků z kaple číslo XVIII., které byly necitlivě vytaženy ze zříceniny. K převozu zlomků dal souhlas NPÚ - Středočeský kraj a město Hostivice. Velké poděkování patří ing. Pavelcovi - OFM, který zorganzoval převoz a uložení kamene v klášteře v Hájku.

Doufáme, že se Městskému úřadu v Hostivici co nejdříve podaří zahájit stavbu zřícené kaple, která je již přes rok naplánována, ale pro nedostatek financí stále nedošlo k její realizaci.

6. 12. 2014
Koncert pro poutní cestu
Flétnový soubor AULOS

Srdečně Vás všechny zveme na koncert flétnového souboru AULOS

v sobotu 6. prosince 2014 od 15.00 hodin do refektáře kláštera františkánů na Jungmanově náměstí v Praze 1 (vstup přes františkánskou zahradu vedle dětského hřiště).                                     Vstupné dobrovolné.

V ambitech kláštera můžete zároveň navštívit výstavu betlémů.